KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15967332
*
nr 1596 7332
Alfred Thörne
(1850-1916), Sverige
Oljemålning, "Fliken Norberg". Signerad, daterad 1894. Olja på duk, 37x60 cm, yttermått inklusive ram: 48x71 cm
Alfred Thörne, svensk målare född 1850, död i Stockholm 1916.
Utrop:
4.000 kr
Såld:
2.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 5 februari 2024
kl 20:26:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
3/2 05:50:12
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Alfred Thörne
Alfred Thörne, svensk målare född 1850, död i Stockholm 1916.
Läs mer om Alfred Thörne
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: alfred thörne olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
1015 Oljemålning
+ bok, Hugo Zuhr (1895-1971), Sverige. Fiskebod, M..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:51
-
5013 Oljemålning
1800-tal, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:17
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:11
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:04
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:50
-
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:41
*
Alfred Thörne
Alfred Thörne, svensk målare född 1850, död i Stockholm 1916.
Läs mer om Alfred Thörne
nr 1596 7332
Alfred Thörne
(1850-1916), Sverige
Oljemålning, "Fliken Norberg". Signerad, daterad 1894. Olja på duk, 37x60 cm, yttermått inklusive ram: 48x71 cm
Alfred Thörne, svensk målare född 1850, död i Stockholm 1916.
Utrop: | 4.000 kr |
---|---|
Såld: | 2.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 5 februari 2024 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
3/2 05:50:12 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Alfred Thörne
Alfred Thörne, svensk mÃ¥lare född 1850, död i Stockholm 1916.Läs mer om Alfred Thörne
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: alfred thörne olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
1015 Oljemålning
+ bok, Hugo Zuhr (1895-1971), Sverige. Fiskebod, M..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:51 -
5013 Oljemålning
1800-tal, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:17 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:11
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:04 -
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:50 -
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:41